Muzej Krajine obeležio slavu i 92 godine postojanja

Muzej Krajine je 16. februara svečano obeležio svoju krsnu slavu – Svetog Simeona i Svetu Anu, kao i 92 godine postojanja i predanog rada. U prisustvu zaposlenih, saradnika i brojnih posetilaca, obavljen je čin rezanja slavskog kolača, koji su služili sveštenici, čime je na tradicionalan način obeležen ovaj važan dan.
Publika je imala prilike da uživa u monodrami „Miloš Veliki – knjaz srpski“, u nadahnutoj interpretaciji glumca Aleksandara Dunića.
Već više od devet decenija Muzej Krajine radi na očuvanju kulturno-istorijskog nasleđa Negotinske Krajine.
Zahvaljujemo se svima koji prepoznaju značaj rada naše institucije i koji su svojim prisustvom uveličali ovaj važan dan – obeležavanje 92 godine trajanja, rada i posvećenosti kulturi.

Nasumični članci:

Arhiva vesti