Наступ КУД-a „Воја Чурић“ из Кобишнице у Бечу

Годишњи концерт Српског културног центра „Стеван Мокрањац“ још једном је напунио салу у бечкој Техничкој школи у Ленгефелдгасе.

Управа СКЦ „Мокрањац“ наставила је са лепом праксом позивања културно уметничких друштава из Србије, негујући стара и стварајући нова пријатељства међу младима из дијаспоре и матице.Културно-уметничко друштво „Воја Чурић“ из Кобишнице наступило је у оквиру годишњег концерта и показало сву лепоту традиције и игара из нашег краја.
Свечаности су присуствовали поред бројних гостију Мерлина Селенић, заменик председника Општине Неготин, Ненад Војиновић, директор Историјског архива Неготин, Ивица Трајковић, директор Музеја Крајине и Милорад Грбовић, директор Народне библиотеке „Доситеј Новаковић“. Општина Неготин и њене институције културе поклониле се Српском културном центру „Стеван Мокрањац“ издања својих књига и још сто наслова који ће бити на располагању члановима клуба.