Изложба „Cultural heritage of Negotin region“

У оквиру прекограничне сарадње општинe Турну Северин и општине Неготин, 29. новембра 2018. године, представници општине Неготин представили су културно историјско наслеђе наше општине. У програму су учествовала деца из КУД-а „Стеван Мокрањац“, која су извела сплет игара из неготинског краја, а затим су се деца из Турну Северина представила својим уметничким програмом. Нaкон овога, у Водоторњу, отворена је изложба „Cultural heritage of Negotin region“, ауторке Сање Радосављевић, музејског педагога Музеја Крајине, којом је путем десет паноа представљено богато културно наслеђе Неготинске Крајине. Изложба ће бити део сталне поставке у Водоторњу и сви наши суграђани моћи ће да је бесплатно погледају, кад год се нађу у овом лепом граду суседне Румуније.