Креативна радионица „Каменчић по каменчић – мозаик“

МОЋ МУЗЕЈА!!!
У оквиру манифестације „Музеји за 10“ и „Мајских свечаности 2022“, у Музеју Хајдук Вељка одржана је креативна радионица „Каменчић по каменчић – мозаик“. Учесници радионице били су ученици VII-2 разреда ОШ „Вера Радосављевић“ са својом наставницом ликовне културе Сањом Радосављевић. Ученици су, на већ припремљеним шемама, ређали каменчиће и формирали своје мозаике. Циљ радионице, чији су аутори кустос педагог Сања Радосављевић и музејски водич Весна Јањић, је развијање интелектуалних и креативних способности код деце уз упознавање елемената мозаика. Учествовањем у радоници деца развијају фину моторику, моћ запажања, уче се стрпљењу, међусобној сарадњи и важности тимског рада.

музејиза10 #ноћмузеја #музејкрајине #манифестација #музејисрбије #IMD2022 #NuitDesMusees